محل تبلیغات شما

 

اورلود چیست؟
اورلود قطعه‌ای است که در زمانی که سیم پیچ کمپرسور کولر گازی بیش از اندازه (دمای تعریف شده) داغ‌تر شود مسیر جریان اصلی (مشترک) کمپرسور کولر گازی را قطع می‌کند و در نتیجه کمپرسور کولر گازی خاموش می‌شود، اما زمانی که ما ولت متر و ولتاژ سر کمپرسور را تست می‌کنیم، جریان برق وصل می‌باشد.پس عملا می‌توانیم بگوییم که اورلود در کمپرسور کولر گازی یک نوع کلید حرارتی بی متال می‌باشد.


معرفی انواع اورلود
به طور کلی دو نوع اورلود در بازار موجود می باشد که برحسب نوع عملکرد و کاربرد انها در دستگاه های مختلف متفاوت است.


 اورلود حرارتی
ساختمان اولود حرارتی مانند ساختمان بی متال می باشد که در هر زمان که به هر دلیلی حرارت دستگاه بالا رورد جریان برق را قطع می کند تا اوضاع و شرایط به حالت قبل برگردد یعنی دستگاه خنک شود سپس مجدد اجازه عبور جریان را صادر می کند. نحوه بسته شدن اورلود حرارتی در سیستم به صورت موازی ( سری ) می باشد.


اورلود مغناطیسی
نوع اورلود مغناطیسی بوبینی است که در اثر عبور جریان زیاد شدت میدان مغناطیسی آن به حد مورد نیاز برای انجام عمل مکانیکی قطع مدار رسیده و مدار را قطع می کند.
اورلود هایی که در کولرهای گازی مورد استفاده قرار میگیرند به دو صورت می باشد که در هر کولر گازی فرق می کند

اینترنال (Internal) داخلی
اکسترنال (External) بیرونی


تعمیر کولر گازی
چگونه کولر گازی را از حالت اورلود خارج کنیم؟
اگر با کولر گازی مواجه شدید و متوجه کارنکردن کمپرسور آن شدید قبل از هر چیز باید از دمای بدنه کمپرسور عمل نکردن overload آن مطمئن شوید زیرا زمانی که حرارت کمپرسور بالا باشد اورلود عمل کرده و جریان را قطع مکند
هرچند که این کار اصلاً توصیه نمی‌شود ولی اگر با چنین موردی برخوردید و احتیاج داشتید تا حرارت کمپرسور را سریع پایین بیاورید که بتوانید اورلود را وصل و آن را آماده کارکنید می‌توانید کمپرسور را به‌وسیله آب خنک‌ کردهِ تا کمپرسور زودتر راه‌اندازی شود.
انچه در اینجا اهمیت دارد پیدا کردن دلیل اورلود کردن کولر گازی می باشد و این کار نیاز به متخصص عیب یابی کولر گازی دارد. دقت داشته باشید که اگر اورلود کولر گازی شما خراب شده باشد برای تعویض و تعمیر آن باید از تعمیرکاران کولر گازی با تجربه کمک بگیرید.

 

گروه تاسیساتی یزد تهویه در نظر دارد جهت  رفاه حال مشتریان از خدمات  و کارشناسی رایگان و  مشاوره ی رایگان شما را بهره مند سازد 
  مشاور فروش:09175956588  پناهی     
  آدرس:شعبه1-چهارراه هوابرد به سمت چهارراه سرباز,بعد از ساختمان بهزیستی,ساختمان نبش کوچه, طبقه 2 واحد 4
     شعبه2-بلوار صنایع,بعد از شهرک آرین به سمت گلستان,روبه رو شیمی گیاه بعد از کوچه 28 دکتر حسابی نبش کوچه 28/1
 شماره ثابت خدمات     07138380677
 

 

 


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

موسسه خیریه سگال
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
درآمد از اینترنت و ارز دیجیتال و بیت کوین و ... گاه نوشت های یک "من" طراحی سایت Deeper Insight کتاب سعادت سفر به جاهای دیدنی ایران ارز دیجیتال رایگان bts