محل تبلیغات شما

 یکی ازمشکلات گرمایش کولر گازی 

واحد داخلی کار نمی کند

مشکلی که کاربران هنگام استفاده از بخش گرمایش اسیلت با آن مواجه می شوند، کار نکردن واحد داخلی دستگاه است. به این ترتیب که واحد خارجی به خوبی کار می کند، اما بخش داخلی هیچ گونه عملکردی از خود نشان نمی دهد. در این حالت، باید ارتباطات دو واحد مورد بررسی قرار گرفته و از سالم بودن آنها اطمینان حاصل گردد. اگر این اتصالات سالم باشند و دستگاه کد erorrCH05  را نمایش دهد، معیوب شدن برد کنترل به عنوان علت بروز مشکل مطرح می گردد. برای برطرف کردن این مشکل، باید برد کنترل دستگاه به شکل تخصصی مورد بررسی و تعمیر یا تعویض قرار بگیرد. همکاران ما در مرکز سخت افزار ایران، مهارت و تجربه ی بالایی در این زمینه دارند و می توانند قطعه ی مورد بحث را به بهترین شکل ترمیم یا تعویض نمایند.


علت داغ شدن کمپرسور کولر گازی

سه فیش کمپرسور کولر گازی را با حروف C،S،M مشخص می کنند. هر گاه اتصال کوتاه  و یا قطعی رابطه بین سیم های M  و C اتفاق افتاده باشد نشان دهنده سوختن سیم پیچ اصلی است. هر گاه  رابطه بین S و C از دست رفته باشد و یا اتصال کوتاه داده باشد نشان دهنده سوختن استارت و یا سیم پیچ راه انداز کولر گازی می باشد.

نکته ای که باید در مقاله علت داغ شدن کمپرسور کولر گازی به خوبی در نظر داشته باشید این است که سوختن موتور کمپرسور کولر گازی  یک حالت اسیدی از خود به جای می گذارد  که همین حالت اسیدی  باعث خراب شدن و تجزیه روغن کمپرسور خواهد شد.

تفاوتی ندارد نوع کمپرسور چه باشد تا بتوانید علت داغ شدن کمپرسور کولر گازی را تشخیص دهید زیرا در هر صورت چه کمپرسور از نوع نیمه بسته باشد و یا بسته  در هر صورت این گاز مبرد است که  کار خنک کنندگی را در رفت و برگشت الکتروموتور انجام می دهد. بنابراین اسیدی شدن و آلوده شدن  گاز موجبات خوردگی سیم ها و عایق های روی سیم پیچ  موتور کمپرسور را فراهم می کند و این موضوع با از بین رفتن این عایق های روی سیم پیچ  باعث اتصال کوتاه در کولر گازی و سوختن کمپرسور می شود.


ترفندهای افزایش عمر کولر گازی

1- از ورود گرما به محیط جلوگیری کنید

کولر گازی را متناسب با محیط انتخاب کنید

شاید برایتان جالب باشد؛ اما یکی از ترفندهای افزایش عمر کولر گازی ، این است که در هنگام انتخاب دستگاه، به ابعاد و مساحت محیط نیز توجه کنید. به جز مساحت محیط، آب و هوای منطقه هم تا حد زیادی در طول عمر کولرگازی و اسپلیت تاثیر گذار است. اگر ظرفیت دستگاه کم بوده و توان خنک کنندگی محیط را نداشته باشد، کمپرسور برای تامین سرمای لازم، فشار مضاعفی را تحمل می کند.

تکرار و تداوم این روند، به مرور زمان موتور یا کمپرسور کولر شما را از کار خواهد انداخت. در شرایطی هم که ظرفیت خنک کنندگی بیشتر از مساحت و ابعاد محیط باشد، سرما به هدر رفته و کولر گازی عملا به یک مصرف کننده برق تبدیل خواهد شد. لذا پیش از خرید و برای افزایش عمر کولر گازی ، حتما به ویژگی ها و ظرفیت های کاری آن توجه کرده و دستگاه را متناسب با محیط مورد نظرتان انتخاب کنید.

2- نصب کولر گازی را درست انجام دهید

یکی از موثر ترین اقدامات در افزایش عمر کولر گازی ، نصب درست و بی نقص این دستگاه است. نصب کولر گازی فرایند بسیار مهمی است و اگر به شکل ناقص انجام شود، عملکرد دستگاه را با مشکلات جدی مواجه خواهد ساخت. به عنوان مثال، اگر دستگاه پس از نصب تراز نشود، بلبرینگ ها در دراز مدت معیوب خواهند شد. جریان داشتن هوا در محل نصب پنل خارجی و نیز دور بودن پنل داخلی از منابع حرارتی هم جزء نکاتی هستند که باید در هنگام نصب دستگاه مورد توجه قرار دهید.

3- سرویس کولر گازی را فراموش نکنید

آخرین مورد از ترفندهای افزایش عمر کولر گازی ، به سرویس این دستگاه ارتباط دارد. با شسته و تمیز شدن کویل ها و فیلترها ، کولر می تواند با حداکثر توان خود کار کرده و عملیات تبرید را به درستی  انجام خواهد داد. این کار همچنین باعث می شود که قطعات کولر گازی جان تازه ای بگیرند و در نتیجه، شاهد افزایش عمر کولر گازی خواهید بود. به منظور سرویس کولر گازی خود به شکل حرفه ای و تخصصی می توانید از همکاران ما در نمایندگی تعمیرات کولر گازی مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.


جهت کسب اطلاعات بیشتر با مشاورین گروه تاسیساتی یزد تهویه تماس حال فرمائید

مشاور فروش:09175956588  پناهی     

  آدرس:شعبه1-چهارراه هوابرد به سمت چهارراه سرباز,بعد از ساختمان بهزیستی,ساختمان نبش کوچه, طبقه 2 واحد 4

     شعبه2-بلوار صنایع,بعد از شهرک آرین به سمت گلستان,روبه رو شیمی گیاه بعد از کوچه 28 دکتر حسابی نبش کوچه 28/1

 شماره ثابت خدمات     07138380677مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

موسسه خیریه سگال
محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
boloorani.blog.ir فاکتور سرناد کتاب خاطرات سابقون گُوالیدَن دانلود کتاب مرجان جادو pdf Www.ArteRina.com دبستان پسرانه تربیت منطقه ۱۰ تهران کد تخفیف ایران پابجی iranpubg.com ترک متادون و مرفین